Karjeros dienos gimnazijoje

…..Lapkričio mėnesį Paberžės ,,Verdenės“ gimnazijoje vyko karjeros dienos. Lapkričio 6 dieną gimnazijos aktų salėje  I-IVG klasių mokiniai buvo susipažindinti su piloto profesija. ,,Tapk pilotu (-e)“ – pirmoji ir vienintelė Lietuvoje kompleksinė programa piloto profesijai įgyti. Programos atranką praėjusiems kandidatams suteikiama galimybė gauti studijų finansavimą bei karjeros agentą, padėsiantį pradėti piloto karjerą oro linijose. Programa įgyvendinama drauge su „BAA Training“, vienu iš trijų didžiausių nepriklausomų aviacinių mokymų centrų Europoje.  Šio projekto tikslas – padėti jaunimui įgyti piloto profesiją, suteikiant galimybę gauti finansinį studijų sprendimą. Atvykę svečiai gimnazistus supažindino su piloto, stiuardesių (stiuardų) ir oro uostų dispečerių profesijų  įgijimo galimybėmis. Mokiniai taip pat sužinojo, kad mokymai vyksta Lietuvoje, aviacijos akademijoje „BAA Training“, teorijos paskaitos ir dalis praktinių mokymų dėstomi Vilniuje, skrydžiai – įvairiuose aerodromuose.
…..Lapkričio 21 dieną gimnazistai turėjo galimybę susipažinti su kario profesija. Profesinė kario tarnyba – tai nuolatinis mokymasis ginti savo šalies nepriklausomybę, todėl  niekada netenka nuobodžiauti. Karo tarnyba – tai daugiau nei darbas, tai – pašaukimas! Jokiame kitame darbe nepatiriama tiek nuotykių, kiek kariuomenėje. Išgyvenimo kursas, naktiniai žygiai, šuoliai su parašiutais, ginklų testai ar šaudymai – šiuolaikinės kariuomenės ir kario kasdienybė. Asmenys, atlikę nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) Lietuvos kariuomenėje, įgyja daugiau pasitikėjimo savimi, drąsos priimti iššūkius ir įgūdžių dirbti komandoje. Nors ši profesija buvo pristatoma vyresniųjų klasių mokiniams (III-IVG klasėms), tačiau ir pradinių klasių mokiniai neliko abejingi. Jie pertraukų metu atbėgo susipažinti su atvykusiais kareiviais bei jų atsivežta ginkluote.
Gimnazijos psichologė Gaila Vyšniauskaitė