Bibliotekos renginiai

2021-2022 m. m.
 
Netradicinė veikla ,,Ką žinai apie knygą?“
 
…..Lapkričio 24 dieną gimnazijos bibliotekoje šeštos klasės mokiniams vyko netradicinė skaitymo skatinimo pamoka „Ką žinai apie knygą?“. Pamokos tikslas – suteikti mokiniams kuo daugiau žinių apie knygų atsiradimo istoriją, pirmąsias knygas ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje, ir, žinoma, dar kartą pabrėžti, kad knygų skaitymas praturtina mūsų žodyną, praplečia žinias, suteikia pasitikėjimo savimi, lavina mąstymą, mažina stresą bei formuoja vertybes.
…..Pamokos pradžioje lietuvių kalbos ir literatūros vyresnioji mokytoja Violeta Kaziūnienė mokiniams pateikė įdomių ir niekada negirdėtų faktų apie knygas ir skaitymą, o gimnazijos bibliotekininkė Renata Boguslavska priminė mokiniams apie pirmuosius raštijos paminklus, atsiradusius Šumere, Egipte, Kinijoje ir Indijoje, pademonstravo, kaip atrodė papiruso ritiniai.  Apžvelgę knygų atsiradimo istoriją, mokiniai žiūrėjo filmą apie tai, kiek darbų turi būti atlikta, kol nauja, spaustuve ir dažais kvepianti knyga pasiekia skaitytojus. Įtvirtinti naujas žinias šeštokai galėjo dalyvaudami Kahoot viktorinoje. Smagiai ir aktyviai žaidime varžėsi visi mokiniai, tačiau puikiausias žinias pademonstravo Erika, Diana ir Artiomas.
…..Netradicinė veikla bibliotekoje tęsėsi, ir antros dalies vadovai ir organizatoriai buvo patys mokiniai. Jie pristatinėjo pačių pasirinktas ir perskaitytas knygas, rekomendavo jas savo draugams, diskutavo, kodėl jų pasirinkta knyga yra verta skaitytojų dėmesio.
…..Smagu buvo stebėti kūrybiškai ir draugiškai nusiteikusius mokinius, išgirsti jų mintis, pasakojimus ir vertinimus, kad bibliotekos aplinka labai tiko šiai veiklai. Tikėtina, kad būtent tokios netradicinės pamokos paskatins mokinius dažniau į rankas paimti knygą ir pasinerti į nuostabų literatūros pasaulį.
…..
Lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Violeta Kaziūnienė,

gimnazijos bibliotekininkė, istorijos vyresnioji mokytoja Renata Boguslavska

 
Kūrybinio rašymo popietė bibliotekoje ,,Eilėraštis gimtajai kalbai“
 
…..Vasario 9 dieną Paberžės ,,Verdenės“ gimnazijoje prasidėjo Lietuvių kalbos dienoms skirtų renginių ir veiklų ciklas. Siekdamos ugdyti mokinių kūrybiškumą, pilietiškumą, skatinančios mokinius domėtis lietuvių kalba, jos istorija ir kultūra, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos organizavo kūrybinio rašymo popietę bibliotekoje ,,Eilėraštis gimtajai kalbai“.
…..Netradicinė veikla prasidėjo mokinių smalsumo sužadinimu, kuomet vyko pokalbis apie eilėraščius, jų kūrimą, kodėl, kam ir kaip yra rašomi eilėraščiai, kas gali paskatinti jų kūrimą.
…..Netrukus mokiniai turėjo galimybę paskaityti lietuvių poetų eilėraščius, pasidalinti savo mintimis bei emocijomis, o taip pat ir patys bandė kurti. Vieni mokiniai suprato, kad kūrybos procesas nėra paprastas ir lengvas, o kiti labai džiaugėsi galimybe kurti ir pasiklausyti kitų.
…..Smagu, kad sužinoję žodžio paslaptis, pasidžiaugę savo ir draugų eilėraščių eilutėmis ir posmais, veikloje dalyvavę mokiniai dar kartą prisiminė, kad kalba yra svarbi kiekvienai tautai, todėl turime ją puoselėti bei didžiuotis.
…..
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos
 
Tarptautinės vaikų knygos dienos minėjimas Paberžės „Verdenės“ gimnazijoje
 
……Vaikai auga drauge su pasakomis, drauge su knygomis… Tad nenuostabu, kad Vilniaus r . Paberžės „Verdenės“ gimnazijos 1-4 ir 5-6  klasių mokiniai išradingai paminėjo Tarptautinę vaikų knygos dieną.
…..Šventinės integruotos veiklos vyko gimnazijos bibliotekoje ir klasėse. Mažieji mokiniai sužinojo, o vyresnieji prisiminė, kad Tarptautinė vaikų knygos diena svarbi ir skaitytojams, ir knygų kūrėjams – rašytojams, dailininkams iliustruotojams, vertėjams. Juos nustebino, kad, minint šią dieną, vis kitos šalies rašytojas parašo laišką, dailininkas sukuria plakatą ir visa tai išsiunčia viso pasaulio vaikams.
…..Veiklų metu mokiniai labiau susipažino su pasakininko Hanso Kristiano Anderseno gyvenimu bei kūryba, nes būtent šios asmenybės gimimo dieną, balandžio 2-ąją,  minima Tarptautinė vaikų knygos diena. 5-6 klasių mokiniai žaidė Kahoot žaidimą „H. K. Andersenas“, dalyvavo viktorinoje „H. K. Andersenas ir jo pasakų skrynelė“, dalijosi ir analizavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų paruoštus lankstinukus apie skaitymo naudą, o 1-4 klasių mokiniai skaitė pasaką „Kiauliaganys“, iliustravo ją,  diskutavo, kuo ši pasaka ypatinga. Kitą dieną pradinių klasių mokiniai gimnazijos salėje žiūrėjo  teatro „Avilys“ spektaklį „Princesė ir kiauliaganys“. Pasaką sekė du klajojantys gatvės artistai, persikūnydami vis į kitą personažą – princesę, kunigaikštį, karalių, rūmų damą… ir net kiaules. Spektaklio metu aktoriai įtraukė vaikučius drauge dūkti, uždavinėjo klausimus, kalbėjo apie skaitymą ir pasakojo apie garsiojo H. K. Anderseno pasakas. Aktorius ir režisierius Arūnas Pakulevičius kvietė vaikus skaityti vienas įdomiausių, visame pasaulyje žinomiausio rašytojo H. K. Anderseno pasakas. Spektaklis buvo nuotaikingas, salėje aidėjo vaikų juokas, veiduose žaidė šypsenos.
…..Dėkojame visiems už aktyvų dalyvavimą veiklose, linkime kuo dažniau atrasti  įdomias knygas ir su malonumu jas skaityti!
….. 
Gimnazijos bibliotekininkė Renata Boguslavska

Lietuvių kalbos ir literatūros vyresnioji mokytoja Violeta Kaziūnienė

Skirtukas knygai – 2021
 
……Vilniaus r. Paberžės ,,Verdenės“ gimnazijos ikimokyklinio ir piešmokyklinio ugdymo grupių vaikai dalyvavo respublikiniame socialiniame – meniniame projekte ,,Skirtukas knygai -2021“.
…..Projektas vyko spalio – lapkričio mėnesiais.  Mažieji gimnazijos ugdytiniai su mokytojomis kalbėjosi apie draugystę, pasitikėjimą draugais, žaidė socialinę kompetenciją ugdančius žaidimus. Vaikai  vartė ir klausėsi skaitomų knygelių, diskutavo apie jų saugojimą,  ugdėsi pagarbą knygai. Smalsieji skaitytojai sužinojo, kad skaitomą knygos vietą galima pažymėti skirtuku.
…..Visi projekto dalyviai kūrė knygų skirtukus, kuriuos papuošė, naudodamiesi grafika: linijomis, brūkšneliais, taškeliais, bangelėmis. Vaikai  savo kūrinius nunešė į gimnazijos biblioteką ir surengė skirtukų parodėlę. Vėliau mažieji kūrėjai  dalyvavo edukacijoje ,,Skirtukas – knygos draugas“, kurios metu sužinojo,  kaip ir iš ko gaminami skirtukai. Po veiklos vaikai kvietė bibliotekininkę skirtukus dovanoti skaitytojams.
…..
Ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo mokytojos ir gimnazijos bibliotekininkė
 
Skip to content