Projektas ,,Pasakėlė Džaniui Rodariui“

…..Spalio 11d. – lapkričio 14d. Vilniaus r. Paberžės ,,Verdenės“ gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai dalyvavo respublikiniame ikimokyklinių ugdymo įstaigų pažintiniame – kūrybiniame projekte ,,Pasakėlė Džaniui Rodariui“. Projekto tikslas – skatinti vaikų domėjimąsi knygomis, sudaryti sąlygas vaikų kūrybiškumo ugdymui, pasitelkiant pasakas.
…..Gimnazijos bibliotekoje vyko edukacinė veikla ,,Pažinkime Džanio Rodario kūrybą“. Šią edukaciją ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojoms padėjo parengti gimnazijos bibliotekininkė Renata Boguslavska. Edukacinio renginio bibliotekoje metu vaikai klausėsi įvairių Džanio Rodario kūrinėlių ištraukų, vartė pasakų knygeles, žiūrėjo animacinį filmuką ,,Čipolino nuotykiai“. Mažieji susipažino su įvairiais pasakų kūrimo bei parteikimo būdais, bandė patys kurti pasakas.
…..Viso projekto metu grupėse mažiesiems  buvo sudarytos sąlygos tobulinti meninę kūrybą ir improvizaciją. Vaikai savarankiškai inscenizavo įvairių pasakų ištraukas, gamino priemones, reikalingas pasakų sekimui, įrengė pasakų kampelius, žaidė vaidmeninius žaidimus.
…..Projekto pabaigoje kiekviena grupė sukūrė po atskirą pasakų knygą – dovaną Džaniui Rodariui. Gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai sukūrė pasaką ,,Lapė ir gandras“, o ikimokyklinio ugdymo grupės ,,Bitutės“ mažieji auklėtiniai – pasakėlę  ,,Katytė Saulytė‘‘.
Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Renata Korovaičik
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Birutė Baušienė