Šv. Jokūbo kelio žygis

…..Birželio 8 dieną  į Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetę įsijungė Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ gimnazijos bendruomenė. Būrys mokinių ir mokytojų  keliavo maršrutu Paberžė – Glitiškės – Paberžė. Jie aplankė Paberžės Švč. Jėzaus Širdies bažnyčią, Glitiškių dvarą ir ąžuolą.
…..Kun. Juzef  Makut žygeivius pasitiko Paberžės Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje, papasakojo jos istoriją ir parodė Šv. Kazimiero relikviją. Glitiškių bibliotekos darbuotoja  aprodė Glitiškių dvaro sales, papasakojo apie dvaro šeimininkus bei buvusį dvaro gyvenimą. Mokiniams labai patiko geografijos mokytojo Vytauto  Gražio parodytas triukas – kaip išmatuoti Glitiškių ąžuolo aukštį. O istorijos mokytojas Algirdas Baltuškonis visus žygio dalyvius sudomino piligrimystės pradžios ir šv. Jokūbo kelio istorija.
…..Piligriminio žygio dalyviai pirmą kartą gavo Šv. Jokūbo kelio piligrimų pasus, kurie galioja visuose Lietuvos Šv. Jokūbo keliuose. Kelionės metu jie buvo pažymėti visos trijose apsilankymo vietose – gimnazijoje, bažnyčioje ir Glitiškių bibliotekoje. Visiems, sėkmingai įveikusiems žygio maršrutą,  įteikti Šv. Jokūbo kelio ambasadorių sertifikatai.
Akcijos iniciatoriai: Šv. Jokūbo kelio draugų asociacija, remiant Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijai; akcijos globėja – Kovo 11-osios Akto signatarė, Europos Parlamento narė dr. Laima Andrikienė.