Žaliosios olimpiados pusfinalyje Vilniaus r. Paberžės ,,Verdenės“ gimnazijos mokiniai

…..Kovo mėnesį prasidėjusi  ,,Žalioji olimpiada“, kurios šūkis – ,,Maži darbai – dideliems pokyčiams“, kvietė Lietuvos švietimo įstaigas keisti savo bendruomenės požiūrį į vartojimą, rūšiavimą ir antrinių žaliavų vartojimą.
…..Vilniaus r. Paberžės ,,Verdenės“ gimnazijos bendruomenė jau antrus metus dalyvauja šiame aplinkosauginiame projekte: mokomės taupyti elektros energiją, vandenį, renkame ir rūšiuojame  atliekas (popierių, stiklą, plastiką ir tekstilę). Didelė atliekų dalis panaudojama technologijų pamokų metu, kur mokiniai, vadovaujami technologijų mokytojų Laimos Juodėnienės ir Raimundo Kovalkovo, kuria nuostabius paveikslus, vazas ir kitus meniškus dirbinius, kuriais puošiami gimnazijos kabinetai ir laisvosios erdvės. Noriai atliekas ,,perdirba“ pradinių klasių mokiniai, vadovaujami kūrybingų savo mokytojų –  Jolantos Jurkšaitienės, Rimos Vaitonienės, Editos Voiničienės ir Rasos Jarumbauskienės.
…..,,Žaliosios olimpiados“ pirmajame etape dalyvavo daugiau kaip 250 mokyklų, o į pusfinalį pateko 72 mokyklos. Gegužės 9 dieną Vilniuje, VGTU didžiojoje auloje (Aula magna), vyko nacionalinės ,,Žaliosios olimpiados“ pusfinalis, kuriame be kitų vienuolikos komandų dalyvavo ir mūsų, Vilniaus r. Paberžės ,,Verdenės“, gimnazijos komanda ,,EKO  Verdenė“ (kapitonas – Edvinas Kaziūnas, komandos nariai – Samanta Žitlinskaitė, Rosita Račkauskaitė, Viktorija Demeško, Dominyka Kernaitė, Jelena Kumišča). Renginio metu konkurso dalyviai atsakinėjo į protmūšio klausimus, sprendė logines užduotis, komandos draugams apibūdino žodžius, dėliojo dėliones. Užduotys nebuvo lengvos. Jos reikalavo loginio mąstymo, žinių ir kūrybiškumo. Didžiosios pertraukos metu mokiniai turėjo galimybę pabūti tyrėjais: jie matavo mobiliųjų telefonų skleidžiamą spinduliuotę, ieškojo šios problemos sprendimo būdų, analizavo alternatyvios energetikos panaudojimo galimybes pasaulyje ir Lietuvoje.
…..Nors į finalą mūsų gimnazijos komanda nepateko, bet mokiniai  sužinojo daug naujų dalykų ir išbandė savo jėgas. Be to, pasimokė komandinio darbo, patobulino viešojo kalbėjimo įgūdžius, pagilino aplinkosaugos žinias. O tikroji pergalė – gimnazijoje pradedame rūšiuoti ir perdirbti popierių, tekstilę bei panaudoti plastiką ir stiklą. 
…..Rūšiuoji – saugai aplinką ir save. Skatiname gimnazijos bendruomenę dar aktyviau įsijungti į rūšiavimo ir atliekų panaudojimo procesus. Tikimės, kad  kitąmet  pateksime į finalą ir laimėsime pagrindinį prizą – kelionę į pasirinktą Europos Sąjungos šalį.
…..
Biologijos mokytoja metodininkė Regina Stankevičienė
Skip to content