Mokinių susitikimas su Nepriklausomybės Akto signatarais Lietuvos Respublikos Seime

…..Kovo 8 d., ketvirtadienį, Paberžės ,,Verdenės“ gimnazijos mokiniai vyko į  Lietuvos Respublikos Seimą, kur  dalyvavo renginyje ,,Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo susitikimas su vyresnių klasių mokiniais“. Susitikimas vyko istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje, kurioje buvo atkurta Lietuvos valstybės nepriklausomybė. Renginį organizavo Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubas.
…..Sveikinimo žodį tarė Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis. Renginyje Nepriklausomybės Akto signatarai jaunajai kartai papasakojo apie Nepriklausomybės atkūrimą, Sąjūdžio užsienio politiką Lietuvos nepriklausomybės priešaušryje, teisinės, aplinkos apsaugos ir šalies gynybos sistemos kūrimą, tautinę mokyklą, švietimo ir ūkio reformas, nepriklausomos Lietuvos politiką tautinių mažumų klausimu, Lietuvos valstybės Konstitucijos parengimą ir priėmimą, Lietuvos įstojimą į Europos Sąjungą.
…..Mokiniai susidomėję klausėsi Kovo 11-osios Akto signatarų, iš jų pasakojimų sužinojo tai, ko nebūtų perskaitę nė viename vadovėlyje. Susitikimas buvo puiki gyvosios istorijos pamoka ir tikra pirminių šaltinių analizė, kuri gimnazistus nuteikė dar kartą pamąstyti apie Kovo 11-osios Akto prasmę. Už šią istorijos pamoką nuoširdžiai dėkojame Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubui.
…..Šia puikia ir įsimintina išvyka Paberžės ,,Verdenės“ gimnazijoje prasidėjo renginiai, skirti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai.
Istorijos vyresnioji mokytoja Renata Boguslavska
Istorijos mokytojas Algirdas Baltuškonis