Integruotos gyvenimo pažinimo pamokos už gimnazijos ribų

…..Mokiniai apie savo karjerą turėtų  pradėti mąstyti dar ankstyvojoje vaikystėje. Mokytojo pareiga yra atpažinti mokinių gebėjimus, patarti ir supažindinti su mokymosi, darbo pasirinkimo galimybėmis. Šiuolaikinė mokykla, kokia moderni ji būtų, neįstengia visiškai patenkinti smalsių, kritiškų ir viskuo besidominčių mokinių poreikių. Pamokos įmonėse, muziejuose, kitose mokymo įstaigose plečia mokių akiratį, padeda jau turimas įvairių dalykų žinias taikyti praktiškai.
…..Sausio mėnesį Paberžės ,,Verdenės“ gimnazijos 8 ir II-IIIG klasių mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose už gimnazijos ribų. Šių veiklų pagrindinis tikslas – integruotai ugdyti mokinių pilietiškumo, sveikos gyvensenos (SLURŠ įgyvendinimo programa), profesinio informavimo, kūrybiškumo ir pažinimo kompetencijas. Mokiniai lankėsi Lazerių poligone, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, Muitinės muziejuje ir Muitinės kinologijos centre.
…..Lazerių poligone aštuntokai pasijuto tarsi tikri kariai. Jie turėjo galimybę išmėginti savo akies taiklumą ir rankos miklumą šaudydami tikrais ginklais, tiesa, šaudė visiškai nepavojingais infraraudonaisiais spinduliais. Komandinio žaidimo metu jiems reikėjo įvykdyti misiją, kurios rezultatas priklausė nuo kiekvieno komandos dalyvio indėlio. Mokiniai sužinojo apie ginklų specifiką, jų naudojimo taisykles. Geriausiai sekėsi tiems mokiniams, kurie lanko gimnazijos Jaunųjų šaulių būrelį.

…..Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje aštuntokai susipažino su XIX a. damų aksesuarais. Vienas iš svarbiausių moters aksesuarų – brangenybių dėžutė, išdabinta brangakmeniais, puošta raižiniais arba ištapyta savininkių portretais. Mokiniai muziejaus ekspozicijų salėse ieškojo idėjų ir jas realizavo, dekoruodami savo Paslapčių dėžutes. Kiekvienas taikė  individualias technikas ir kūrė jiems malonų akiai ir mielą širdžiai darbelį. Mokiniai išgirdo daug naudingos informacijos apie dizainerio, dailininko profesijas.
…..Vyresnių klasių gimnazistai lankėsi Muitinės muziejuje Vilniuje. Muziejus įsteigtas 1994 metais. Jame kaupiama ir saugoma istorinė, dokumentinė ir kita medžiaga, susijusi su muitinės istorija. Nuo muziejaus veiklos pradžios jo fonduose sukaupta daugiau kaip 7 tūkstančiai įvairių eksponatų. Muziejuje veikia keturios ekspozicijos, kurias mokiniai nuodugniai apžiūrėjo. Pirmojoje iš jų galima susipažinti su muitinės istorija Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Rusijos imperijos laikotarpiais bei 1918 m. atkūrus nepriklausomą Lietuvos valstybę. Antroji ekspozicija apima laikotarpį nuo 1940 metų birželio mėnesio, kai muitinės veikla buvo nutraukta, Sovietų valstybės kariuomenei okupavus Lietuvą. Trečioji ekspozicija pasakoja apie muitinės veiklą nuo 1990 m. kovo 11 d. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo ir po 2004 m. gegužės 1d. Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą. Ketvirtojoje ekspozicijoje buvo galima pasigrožėti iš daugelio pasaulio šalių įvairiomis progomis gautais įdomiais suvenyrais ir dovanomis.
…..Muitinės kinologijos centre mokiniai susipažino su kinologu Artūru Zalecku ir vokiečių aviganių veislės šunimi, vardu Žiauriai Geras. Kinologas įdomiai pasakojo apie savo darbą, neleido mokiniams nuobodžiauti ir visus ragino atsakinėti į gyvenimiškus klausimus, pasitelkiant loginį mąstymą. Mokiniai sužinojo daug naujo ir įdomaus apie šunų biologiją, jų dresūrą, darbą muitinėje.
…..Muitinės muziejuje mokiniai išgirdo daug naudingos informacijos apie muitininko, kinologo profesijas, jų specifiką, šių profesijų įgijimo sąlygas.
…..
…..Mokinių atsiliepimai apie veiklas:
 ,,Labai sunkus ginklas, bet išmokau juo naudotis.“
,,Kada pasikviesim kinologą Artūrą ir  šunį Žiauriai Geras į gimnaziją?“
,,Smagu buvo kurti savo Paslapčių dėžutę. Atsipalaidavau“.
,,Paslapčių dėžutę padovanosiu mamai, draugei“.
,,Supratau, kad muitininko darbas ne tik  nepaprastai įdomus, bet ir labai pavojingas“.
…..
Biologijos mokytoja metodininkė Regina Stankevičienė
Istorijos mokytojas Algirdas Baltuškonis
Skip to content