Pažintinė edukacinė kelionė Ryga – Stokholmas – Rundalė

…..Birželio 21-23 dienomis kai kurie Paberžės ,,Verdenės“ gimnazijos mokytojai, gimnazistai bei jų tėveliai vyko į pažintinę edukacinę kelionę kruizu Ryga – Stokholmas – Rundalė. Apžvalginė ekskursija prasidėjo Rygoje. Čia aplankyta Rygos pilis ir gynybinė siena, „Trijų brolių“ namai, Domo katedra, vienuolyno kompleksas. Visi galėjo pasigrožėti Rotušės aikštėje atstatytu  puošniausiu prieškario Rygos pastatu – „Juodgalvių“ gildijos namais, Šv. Petro bažnyčia, Laisvės paminklu, didžiąja ir mažąja miesto gildijomis, senamiesčio gatvelių labirintais.
…..Po apsilankymo Rygoje, tęsėme kelionę Stokholmo link. Stokholmas, Švedijos sostinė, visiems paliko neišdildomą įspūdį. Čia aplankyta elegantiškoji Karalienės gatvė, Šv. Dvasios salelė su Švedijos parlamento rūmais, Stokholmo senamiestis, kuris turistus žavi siauromis paslaptingomis gatvelėmis, puošniais pastatais. Taip pat aplankėme Karalių rūmus, Riterių bažnyčią, kurioje nuo XII amžiaus laidojami šalies monarchai, populiariausią Skandinavijoje Vaza muziejų, kuriame eksponuojamas didingas XVII amžiaus karališkas karo laivas, jūros dugne išgulėjęs 333 metus.
…..Kelionę vainikavo apsilankymas Rundalės pilyje, kuri garsėja  turtinga istorine praeitimi. Kelionės dalyviai mėgavosi pasakiško grožio Rundalės pilies prancūziško stiliaus parku, kuriame gausu gyvatvorių įrėmintų ornamentų iš gėlių, viliojančių ryškiomis spalvomis. Nuostabūs vaizdai  daugeliui pažadino romantiškus jausmus.
…..Taigi, įsimintina ir smagi kelionė tapo nuostabia vasaros atostogų pradžia!