…..Muilą naudojame kasdien, bet nesusimąstome, kaip prausėsi karaliai ir jų damos Viduramžiais, kada atsirado muilas? Be to, kiekvienas muilas skirtingai kvepia, turi formą, kiekviename amžiuje formos keitėsi. Viską apie muilą, jo istoriją ir gamybos ypatumus priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai sužinojo muilo gamybos edukacijos metu. Šią muilo edukaciją pavyko laimėti, dalyvaujant Facebook skelbtame konkurse, ir iš 258 konkurso dalyvių laimė nusišypsojo būtent mūsų priešmokyklinukams.
…..Šios edukacijos programa skirta ugdyti pažinimo ir menines kompetencijas, atskleisti mūsų šalies etinės kultūros išskirtinumą, jos archajiškumą, neišsenkantį kūrybiškumą. Tad praktinės užduoties metu kiekvienas vaikas pasigamino pasirinktos formos, spalvos, vieno arba kelių skirtingų kvapų muilą. Susipažinę su eterinių aliejų, džiovintų augalų panaudojimu, norint suteikti muilui viliojantį kvapą, vaikai ne tik maišė ir derino spalvas, bet ir kaip tikri muilo gamybos ekspertai kūrė savo receptą, formas, muilo ornamentus, stengėsi išgauti išskirtinį aromatą. Visa grupė kvepėjo įvairiais kvapais, kadangi savo muiliuką mažieji papildė kvapniaisiais eteriniais aliejais. Vaikai pasigamino švelnius, mėgstamų spalvų ir kvapų bei įdomios formos muiliukus, kuriuos išbandys namuose kartu su šeima.
…..Edukacija priešmokyklinukams labai patiko, jie džiaugėsi naujomis žiniomis ir potyriais bei atsiskleidusiais savo meniniais gebėjimais.