Linksmoji vasarėlė

…..Prasidėjo ilgai laukta vasarėlė. Vilniaus r. Paberžės ,,Verdenės“ gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių  vaikai   birželio 1 – 23 dienomis dalyvavo projekte ,,Linksmoji vasarėlė“.
…..Mažieji  gimnazijos ugdytiniai drauge su savo mokytojomis kasdien dalyvavo įvairiose veiklose. Vaikai žaidė, bendravo ir muzikavo, tyrinėjo, sportavo,  pramogavo ir iškylavo.
…..Vasaros projektas prasidėjo patyriminė veikla gimnazijos chemijos laboratorijoje. Drauge su  biologijos – chemijos  mokytoja  Regina mažieji  tyrinėjo ir įvardino  smėlio savybes, susipažino su smėlio laikrodžiais, stebėjo, kaip jie veikia. Mažieji mokslininkai mokėsi savarankiškai filtruoti smėliuotą vandenį, stengėsi tiksliai ir greitai atlikti nurodytas užduotėles. Po veiklos laboratorijoje vaikai dalyvavo linksmoje muilo burbulų pūtimo pramogoje gimnazijos pievoje.
…..Grupėse mokytojos organizavo kūrybines dirbtuvėles ,,Vasarėlės spalvos“, kurių metu  vaikai piešė didelio formato piešinius, gamino augalų herbariumus ir gėlių paveikslus, pasirinktais meninės raiškos būdais kūrė pievos gyventojus – bitutes, drugelius, sraigutes.
…..Birželio mėnesio orai buvo puikūs, todėl  vaikai dažniausiai sportavo, statė smėlio pilis, pynė vainikus  ir žaidė judriuosius  žaidimus lauko erdvėse. Birželio 15 dieną linksmieji sportininkai dalyvavo Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Vilniaus r. mobilios komandos sveikatos edukacijoje ,,Gyvūnėlių mankšta“, kuri smagiai vyko gimnazijos žaidimų aikštelėje. Užsiėmimo metu vaikai susipažino su ryto mankštos nauda organizmui bei išmoko taisyklingai atlikti pratimus.
…..Kokia vasara be iškylų ir palapinių? Mažieji gimnazijos turistai dalyvavo tradicinėje Joninių iškyloje ,,Vasaros vaišių pievutė“. Vaikai  savarankiškai įkūrė stovyklavietę: statė palapines,  išsitiesė savo patiesaliukus  ir, pasijutę tikrais vasarotojais, prigulę saulutės atokaitoje, skanavo užkandžius ir  ,,meškeriojo“  skanėstus  iš  saldumynų ežero. Mažųjų juokas ir melodingai skambančios  vaikiškos dainelės apie vasarėlę linksmai pleveno gimnazijos kieme. …..Linksmoji vasarėlė  tikrai atkeliavo, vasaros atostogos  jau  čia pat!

Ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo mokytojos ir jų padėjėjos