Išvyka į Valdovų rūmus

…..Šiltą, bet lietingą   birželio 22 dienos rytą mokyklinis autobusas skriejo Vilniaus link. Jame linksmai klegėjo ir smalsiai pro langus dairėsi mažieji Vilniaus rajono Paberžės ,,Verdenės“ gimnazijos ikimokyklinio ugdymo grupės ,,Bitutės“ vaikučiai. Ikimokyklinukai vyko į Vilnių, į pažintinę ekskursiją.
…..Mažieji turistai  keliavo į Valdovų rūmus, kur jų  laukė edukacija ,,Muziejaus paslaptys“. Prasidėjo kelionė laiku po Valdovų rūmų erdves. Visos kelionės metu mažieji keliauninkai turėjo surasti slaptus rūmų gyventojų  laiškus ir atlikti nurodytas užduotėles. Pirmiausia vaikai apžiūrėjo  pilių griuvėsius, klausėsi pasakojimo apie senovinių pilių didybę ir Vilniaus įkūrimą, tyrinėjo senųjų mūrų akmenis, mažais piršteliais atsargiai lietė senovinius koklius, plytas. Kelionė laiku tęsėsi, ir mažieji keliautojai atsidūrė pilies bokšte, iš kurio su nuostaba žvelgė į Gedimino pilį ir Gedimino miestą Vilnių. Po to ekskursijos vadovė visus pakvietė į  sosto menę, kur mažieji mokėsi senovės etiketo subtilybių. Keliaudami per rūmų sales, vaikai grožėjosi sienų, lubų ir grindų puošyba, senovės meistrų sukurtais baldais ir paveikslais. Įspūdingomis koklinėmis krosnimis puoštoje salėje vaikučiai susipažino su valdovų rūmų juokdariu ir buvo apdovanoti karalaičių karūnomis. ,,Karalaičių“ būrys toliau oriai keliavo per rūmų menes ir sales, kol stebuklingu tuneliu sėkmingai  pateko atgal į XXI amžių.
…..Linksmi ir laimingi mažieji istorijos tyrinėtojai sugrįžo į gimnaziją.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Birutė Baušienė