Projektas ,,Kultūrų ratas“

…..2019 m. lapkričio 14 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko projekto ,,Kultūrų ratas“ baigiamasis renginys. Tautinės tolerancijos puoselėjimas daugiakultūrėje Lietuvos erdvėje – vienas iš prioritetų, ugdant jaunuolius pilietiškais ir patriotiškais žmonėmis. Tad edukacinis projektas „Kultūrų ratas“ yra skirtas mokinių neformaliam pilietiniam švietimui, kurio tikslas ugdyti tautinę savimonę ir tautinę toleranciją, puoselėti ir skleisti daugiakultūrį Lietuvos paveldą.
…..Projekte ,,Kultūrų ratas“ dalyvavo daugiau kaip 250 mokinių iš 18 ugdymo įstaigų. Visi projekto dalyviai turėjo sukurti ir pateikti edukacinio projekto „Kultūrų ratas“ logotipą arba pasirinktos tautos tradiciją. Baigiamajame renginyje, kuris vyko Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre, dalyviai pristatė surinktą medžiagą, nuveiktus darbus. Savo darbus pristatė Radviliškio rajono Pociūnėlių pagrindinės mokyklos, Kauno r. Šlienavos pagrindinės mokyklos, Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos, Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazijos mokiniai,  Visagino kultūros centro Šokių kolektyvas ,,Rodničiok“, Panevėžio Vaikų dienos užimtumo centras, Romų visuomenės centras. Mūsų, Paberžės „Verdenės“, gimnazijos 8 klasės mokiniai sukūrė ir pristatė 2 logotipus simegrafijos technika, o IIG klasės mokinė Karolina Kurbatavičiūtė sukūrė eilėraštį apie projektą „Kultūrų ratas“.
…..Po baigiamojo projekto renginio Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre visi dalyviai vyko pramogauti į batutų centrą Skypark. Tai buvo projekto organizatorių dovana visiems renginio dalyviams.
…..Džiugu, kad viso projekto metu dalyviai domėjosi Lietuvoje gyvenančių tautinių mažumų – latvių, žydų, totorių, rusų, karaimų, lenkų, baltarusių, ukrainiečių, gruzinų –  kultūriniu palikimu, rinko medžiagą apie tautų papročius, tradicijas, patys gamino tautų tradicinius patiekalus, siuvo tautinius drabužius, dainavo, šoko, organizavo renginius, vyko į pažintines keliones, būrė bendruomenę tarpkultūrinėms veikloms, kūrė originalius, informatyvius pristatymus.
…..Edukacinį projektą „Kultūrų ratas“, skirtą daugiakultūrio Lietuvos paveldo skleidimui, tautinės savimonės ugdymui bei tolerancijos puoselėjimui, inicijuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, organizuoja ir vykdo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, bendradarbiaudamas su Tautinių mažumų departamentu prie LRV, Romų visuomenės centru, Visagino kultūros centro Etninės kultūros ir edukacijos skyriumi.
Vilniaus r. Paberžės ,,Verdenės“ gimnazijos technologijų mokytoja Lijana Šulcaitė