,,ŠIRDIS VILNIUJE“

…..Spalio 21 dieną gimnazijos mokytojų kolektyvas lankėsi Valstybiniame Jaunimo teatre, kur žiūrėjo A. Juozaičio pjesę ,,Širdis Vilniuje“ (režisierius J. Vaitkus).
Parašyti pjesę rašytoją įkvėpė XX a. pradžios dviejų Lietuvai skaudžiai pažįstamų politinių veikėjų, kitaip – „geležinių vadų“ – Juzefo Pilsudskio ir Felikso Dzeržinskio asmenybės. Rašytojas įsivaizdavo galimą abiejų legendomis apipintų herojų mistinį susitikimą, kuris įvyksta tuo metu, kai Vilniuje laidojama J. Pilsudskio širdis. Spektaklyje vaizduojama mistinė vieta, tarsi skaistykla, o gal kalėjimas, kuriame atsiduria ne tik abu revoliucionieriai, bet ir rašytojas Balys Sruoga, poetas Česlovas Milošas, Lietuvos kunigaikščių palikuonis Jurgis Giedraitis. Per juos atsiskleidžia niekaip nepasidalintos Lietuvos istorinės paralelės, žiaurių diktatorių ir revoliucionierių charakteriai, jų diskutuotinas patriotizmas, išryškėja dar neatsakyti lietuvių tautos tapatybės klausimai. Šie du revoliucionieriai padarė neabejotiną įtaką Lietuvos, o ypatingai Vilniaus miesto istorijai.
…..Spektaklis paliko gilius įspūdžius. Dar ir dabar svarstome kai kurias problemas. Viena iš jų – koks Vilnius šiandien mūsų širdyse?
…..Lietuvių kalbos mokytojos