Medijų vaidmens suvokimo ir raštingumo savaitė

…..Vilniaus r. Paberžės ,,Verdenės“ gimnazijoje kovo 27 – 31 dienomis vyko projekto „Medijų raštingumas“ savaitė, kurios metu gimnazistai pasidalino savo sukaupta patirtimi apie medijų kultūrą su gimnazijos bendruomene.
…..Projekto dalyviai, 8 – IIIG klasių mokiniai, dalyvavo penkiose pamokose: ,,Televizija“, ,,Kompiuteriniai žaidimai“, ,,Socialinė reklama“, ,,TV serialo ,,Stranger things – Keistesni dalykai“ (po peržiūros vyko serialo aptarimas), ,,Kinas“ (analizuotas vaidybinis filmas „The Loneliness of the long distance runner – ,,Ilgų distancijų bėgiko vienatvė“). Remiantis mokymų metu išdėstyta informacija, padalomąja medžiaga, kompiuterinėmis pateiktimis, nuotraukomis, buvo surengta viktorina „Ką sužinojau iš projekto „Medijų raštingumas“ pamokų?“. Patys gimnazistai rengė pristatymus, kurių metu dalinosi įgytomis žiniomis apie kino kalbos elementus, filmavimo ir montažo kūrimo subtilybes.
…..Visą savaitę gimnazijoje vyko piešinių paroda „Audiovizualinio produkto kūrimo procesas“. Ši piešinių paroda atspindėjo judančio vaizdo kelią iki žiūrovo.
…..Kovo 30 dieną mūsų gimnazijos mokiniai svečiavosi Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje, kurioje pristatė kūrybinių dirbtuvių metu sukurtus reportažus, dalinosi mintimis, pasakojo apie iššūkius, su kuriais susidūrė, kurdami šiuos audiovizualinius kūrinius. Po projektinės veiklos mokiniai aplankė Trakų pilį, apžiūrėjo Trakų pilies muziejaus eksponatus. Pasak gimnazistų, ši išvyka jiems buvo labai naudinga, nes jie turėjo puikią galimybę pasidalinti gerąja patirtimi su kita projekto dalyve bei peržiūrėti jų sukurtą TV serialą „Raised for society – ,,Užauginti visuomenei“. Abiejų gimnazijų projekto dalyviai aptarė sukurtus produktus, negailėjo vieni kitiems naudingų patarimų bei kritikos. Džiaugiamės užmezgę glaudų bendradarbiavimą su šia gimnazija ir dėkojame Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos bendruomenei  už svetingumą ir turiningai praleistą dieną.
…..,,Medijų savaitę“ vainikavo gimnazistų renginys – TV reportažų, sukurtų kūrybinių dirbtuvių metu, ir angliško reportažo ,,Make a difference – Pakeisk pasaulį“ pristatymas mūsų gimnazijos bendruomenei. Renginio metu buvo apdovanoti projekto dalyviai ir nugalėtojai – geriausi operatoriai, scenarijaus autoriai, montažo kūrėjai, aktoriai.
Anglų kalbos mokytoja Jūratė Keršulytė