,,NAISIŲ VASAROS“ TEATRO SPEKTAKLIS „DRAMBLYS“

…..Spalio 20 – 21 d. mūsų gimnazijos mokytojai ir vyresnių klasių mokiniai lankėsi Lietuvos rusų dramos teatre, kur žiūrėjo ,,Naisių vasaros“  spektaklį ,,Dramblys“.
…..Pasak režisierės R. Steponavičiūtės, ,,Dramblys“ – tai pirmas komedijos žanro spektaklis „Naisių vasaros“ teatro repertuare. Išskirtinumas ir naujiena ta, kad šios pjesės autorius A. Kopkovas nėra lietuvių literatūros autorius. Pjesė parašyta 1932 m. tuometiniame Leningrade (dabar Sankt Peterburgas). Pats rašytojas A. Kopkovas, kaip teigiama dramaturgijos tyrėjų šaltiniuose, buvo ne dramaturgas, bet greičiausiai – keistuolis,  berniokas iš kaimo, išmokęs skaityti ir tuo susižavėjęs – ėmėsi plunksnos.
…..Aleksandro Kopkovo pjesėje „Dramblys“ siekiama atskleisti kolūkinės santvarkos kūrimo pradžios ypatumus – išskirtinį politizavimą ir kurioziškumą. Šiame ,,Naisių vasaros“ spektaklyje atspindimas gyvenimo ir išgyvenimo netikrumas, paprastų kolūkio žmonių viltys ir jų žlugimas, patiklių ir apkvailintų kolūkiečių tikėjimo geriau gyventi praradimas. Nusistovėjusios kaimo gyvenimo tradicijos sujauktos. Kuriamos naujos – netikros ir fantasmagoriškos. Iš čia kyla komedinės situacijos, protu nesuvokiami sprendimai. Pagrindinis spektaklio veikėjas, radęs auksinį dramblį, sako: „Norėjau, kad visi mane gerbtų ir vadintų „mister Kuper“, norėjau būti turtingas – ir staiga pasisekė! O čia vėl sako: atiduok atgal. Todėl ir nutariau – skrisiu į Jupiterį!“ Spektaklis „Dramblys“ – tai kalbėjimas apie svajonę ir viltį.
…..Spektaklis sukėlė daug prieštaringų jausmų ir minčių… Be to, žiūrėdami spektaklį, turėjome puikią galimybę grožėtis ir išskirtine aktorių vaidyba, nes visi spektaklio personažai – ryškūs aktoriniai darbai.
…..Džiugu, kad ,,Naisių vasaros“ teatras Lietuvoje išsiskiria savo unikalumu: vykdoma nekomercinė veikla (spektakliai be bilietų), suburti draugėn visi jauni ir talentingi aktoriai. Už turiningai praleistą laisvalaikį esame dėkingi  teatro  mecenatui Ramūnui Karbauskiui bei visai teatro aktorių trupei.
…..
Lietuvių kalbos mokytoja Lina Mikutytė
Skip to content