…..2024 metų vasario 15 dieną Vilniaus r. Peberžės ,,Verdenės“ gimnazijos mokinės – Skaistė Radavičiūtė (IIG kl.), Gabija Rybakova (IIG kl.), Greta Bobinaitė (IIG kl.),  Guoda Juzefovičiūtė (IIIG kl.), Karina Frolova (IIIG. kl.), Aneta Kerulytė (IIIG kl.),  Lavija Rybakova (IIIG kl.),  Viktorija Krečiūtė (IVG kl.) – dalyvavo Euroscolos projekto renginyje ,,The EU‘s zero pollution ambition: where do we stand today?‘‘, kuris vyko Europos Parlamente, Strasbūre. Renginio pradžioje susipažinome su moderatoriais, žiūrėjome vaizdo įrašą.  Europos Parlamento prezidentė Roberta Metsola pasveikino visus susirinkusius per tiesioginę video transliaciją iš Briuselio. Toliau vyko nuotolinė klausimų – atsakymų sesija su Europos Parlamento nariais – politikos analitike ekologijos srityje Vivienne Halleux ir Europos Parlamento vice prezidentu Robertu Zile. Po klausimų – atsakymų sesijos vyko diskusija Europos Sąjungai aktualiomis temomis – ekologija, tvarumas, atliekų perdirbimas, lyčių lygybė, kurios metu mokiniai turėjo galimybę išsakyti savo nuomonę, teikti siūlymus, balsuoti ir vienai dienai tapti sprendimų priėmėjais. Kol mokiniai diskutavo, mokytojams buvo aprodomas Europos Parlamento pastatas bei eksponatai iš tuo metu vykstančios meno parodos. Turėjome galimybę susipažinti su mokytojais iš kitų šalių prie kavos puodelio, pildydami smagų klausimyną apie Europos Sąjungą ir Europos Parlamentą. Renginio pabaigoje visi vėl susirinkome į Europos Parlamento plenarinių posėdžių salę, kur buvo pristatomos diskusijos išvados. Visus maloniai nuteikė mokinių išsakyta padėka mokytojams, o mokytojai taip pat neatsiliko ir džiaugėsi stropiais, darbščiais ir šauniais mokiniais.  Labai džiaugiamės suteikta galimybe apsilankyti Europos Parlamente ir sužinoti daugiau apie Europos Sąjungą, jos tikslus ir kaip mes kiekvienas galime prisidėti prie šių tikslų įgyvendinimo.

Mokinių atsiliepimai:

„Didelė garbė ir atsakomybė atstovauti Lietuvai. Pats renginys buvo labai informatyvus, nekasdieninė ir be galo naudinga patirtis. Buvo įdomu susipažinti su naujais žmonėmis iš kitų Europos šalių. Jei galėčiau, tikrai kartočiau!“ (Guoda Juzefovičiūtė);

„Šis renginys buvo galimybė pabūti Europos Parlamento nariu, tuo pat metu įgyti unikalią patirtį, kuri leido pažinti įvairių žmonių politines ir ekologines pažiūras bei atstovauti savo šaliai – Lietuvai. Tai ne tik renginys, bet ir galimybė įsitraukti į svarbių sprendimų priėmimą, kurie paveiks visą Europą, ir aktyviai dalyvauti, kuriant bendrą ateitį. Būdama Europos Parlamento nario vietoje, turėjau unikalią galimybę dirbti su kolegomis iš kitų Europos šalių, bendradarbiauti, diskutuoti, ieškoti kompromisų ir kurti bendras strategijas, siekiant ginti savo poziciją ir nuomonę debatų metu. Taip pagerinau savo socialinius įgūdžius ir politines žinias. Ačiū!“ (Aneta Kerulytė);

„Labai nuostabi patirtis dalyvauti tokiame renginyje. Buvo labai naudinga ir įdomu paklausyti, surasti naujų pažinčių. Viskas labai patiko.“ (Greta Bobinaitė).