PILIETINĖ INICIATYVA ,,ATMINTIES KELIAS“

…..Rugsėjo 23-iąją minima Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Šios dienos išvakarėse Paberžės ,,Verdenės“ gimnazijos 6 ir IIG klasių mokiniai drauge su mokytojomis Violeta ir Marijana prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atminties kelias“. Iniciatyvos tikslas –  aplankyti masines žydų žūties vietas, nueinant pėsčiomis kelią, kuriuo į mirtį buvo varomi nekalti žmonės.
…..Pirmos pamokos metu su mokiniais kalbėjomės apie Lietuvoje gyvenusias žydų bendruomenes ir masinį jų naikinimą Antrojo pasaulinio karo metu, o paskui ėjome į istorines Paberžės žydų kapines, kur mokiniai išdėliojo lauko akmenukus, išpieštus Dovydo žvaigždėmis, uždegė atminimo žvakeles, padėjo gėlių.
…..Tikimės, kad dalyvaudami šioje prasmingoje pilietinėje-socialinėje veikloje, mokiniai suvokė, kodėl minime šią datą, kodėl svarbu žinoti apie įvykdytus nusikaltimus ir kodėl tai, kas įvyko holokausto metu, neturėtų niekada pasikartoti.

Violeta Kaziūnienė, Marijana Prusakaitė-Semionova