MOBILIOJI BIOKLASĖ GIMNAZIJOJE

…..Birželio 2  dieną   gimnazijoje lankėsi mobilioji bioklasės laboratorija. Ši laboratorija ant ratų – bendras Vilniaus universiteto ir kompanijos „Thermo Fisher Scientific Baltics“ projektas.Tai pirmoji šalyje mobili laboratorija, supažindinanti mokinius su naujausiais biomokslų pasiekimais. Laboratorija mūsų gimnazijos mokiniams suteikė unikalią galimybę bent trumpam tapti tyrėjais. VU Gamtos mokslų ir Chemijos fakultetų studentai padėjo 8-IIIG klasių mokiniams pasinerti į molekulinės biologijos laboratorijos veiklą ir parodė, kaip dirbti su automatinėmis pipetėmis, išskirti DNR ir atlikti elektroforezę. Mokiniai klausė mokslo populiarinimo paskaitų, diskutavo ir turėjo puikią  galimybe įgyti naujų žinių ir įgūdžių. Laikas prabėgo nepastebimai. Visi dalyvavo pipetavimo varžybose, tyrė žmogaus kraujo mėginius ir aiškinosi, ar jis nėra užkrėstas encefalito virusu arba borelijomis, mokėsi nustatyti tėvystę, aiškinosi, kas padarė nusikaltimą pagal atliktus PGR tyrimus. Pipetavimo varžybas laimėjo Lavija, Ūla, Titas, Karina, Dovydas, Emilija.
…..Smagu nors vienai dienai tapti ,,mokslininku” – tirti ir dirbti su tokiais prietaisais ir priemonėmis kaip šiuolaikinėse biomokslų laboratorijose. ,,Manau, kad tai įkvepia renkantis ateities profesiją“, – įspūdžiais dalijosi viena iš projekto dalyvių. ,,Norėtume, kad tokie užsiėmimai vyktų dažniau”, – atviravo vaikinai. Eksperimentų ir tyrimų metu užsimezgė dalykiniai, bet šilti ryšiai tarp studentų ir gimnazistų. Mokiniams viskas buvo įdomu ir nauja.   …..Užsiėmimai buvo organizuoti puikiai: derinama intelektinė – tiriamoji veikla su žaidybine; netrūko konkursų ir įdomių mokslinių faktų pateikimo formų. Smagiai nuskambėjo mobiliosios bioklasės himnas. Ši diena gimnazijoje buvo šauni.

Biologijos mokytoja metodininkė Regina Stankevičienė