TARPTAUTINIS BENDRADARBIAVIMO PROJEKTAS „LIETUVĖLE, TU MANA – TU GRAŽI GIMTINĖ“

Kur Nemunas teka,
Kur Baltija supas,
Kur žaliąją rūtą augina.
Kur lygumos žalios,
Kur šypsenos ramios,
Kur dainos lyg beržo ošimas.
Kur numeta plunksną
Išskrisdamas gandras,
Kur gimtąjį lizdą suranda.

J.Nekrošius

Vilniaus r. Paberžės ,,Verdenės“ gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai vasario 6-20 dienomis dalyvavo tarptautiniame bendradarbiavimo projekte ,,Lietuvėle, tu mana – tu graži gimtinė“. Projektą organizavo Kauno lopšelis – darželis ,,Rasytė“. Projekto tikslas – ugdyti(s) tautinio tapatumo jausmą, pilietiškumą, vertybines nuostatas.
     Pirmoji projekto savaite prasidėjo įstaigos langų puošimu tautine simbolika ir minčių lietumi bei meniniu pristatymu ,,Kas man yra Lietuva? Už ką aš myliu Lietuvą?“. Vaikai piešė, aplikavo, lipdė.
Po to vyko STEAM diena ,,Svarbiausios spalvos“ (geltona, žalia ir raudona). Mažieji gimnazijos ugdytiniai eksperimentavo su  neįprastomis priemones, kūrė trispalvius derinius, STEAM sumanytas veiklų problemas sprendė drąsiai, kūrybiškai, žaismingai.
     Konstravimo dienos pavadinimas buvo ,,Lietuvos pilys – mūsų tvirtovė“. Pilių projektavimui jaunieji architektai naudojo konstruktorius, kaladėles, antrines žaliavas, gamtinę medžiagą ir  kompiuterines piešimo  programas.
Pirmoji projekto savaitė baigėsi ,,Mūsų Lietuvos žemėlapio“ diena. Vaikai kūrė žemėlapius ant įvairių paviršių: popieriaus, medienos, audinio, polisterolio. Darbeliams sukurti jie naudojo įvairias technikas: aplikavimą, lipdymą, dekoravimą, konstravimą.
     Antroji savaitė prasidėjo ,,Lietuvių liaudies žaidimų ir ratelių diena“. Grupėse  vaikai  mokėsi ir žaidė pasirinktus lietuvių liaudies žaidimus ir ratelius.
     Kūrybiškumo dienos ,,Širdelė Lietuvai“ metu iš įvairių priemonių ir medžiagų gaminome širdeles savo gimtajai šaliai.  Mažieji Lietuvos mylėtojai lipdė, konstravo, aplikavo ir pynė.
     Šventinis  rytas ,,Dainos, šokiai – Lietuvai“ kvietė mažuosius gimnazijos ugdytinius linksmai švęsti Lietuvos gimtadienį .  Mažieji dainavo, šoko, deklamavo.
     Vasario 16-ąją visi linksmai šventėme  su šeimos nariais, savarankiškai sveikinome savo šalį su gimtadieniu.
Paskutinė projekto diena kvietė vaikus pažaisti interaktyvius žaidimus ir dėlioti dėliones.  Žaisdami vaikai įtvirtino savo žinias apie Lietuvą, gėrėjosi mūsų šalies gamtos vaizdais,  mokėsi bendradarbiauti.
     Mokytis mylėti ir gerbti  gimtinę reikia nuo mažų dienų, todėl labai džiaugiamės, kad mūsų ugdytiniai dalyvavo šiame projekte. Tegu meilė  Lietuvai atsiranda ir skleidžiasi paprastuose dalykuose – vaiko šypsenoje ir piešinyje, šokyje, dainoje, žaidimuose…

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojos