…..Šauniai vasaros atostogas pradėjo Paberžės „Verdenės“ gimnazijos mažieji. Devynioliktus metus iš eilės juos po savo vėliava subūrė mokinių vasaros stovykla „Berželis“. Kaip ir kiekvienais metais stovyklautojai sportavo, iškylavo, pramogavo, sužinojo ir išbandė daug naujų dalykų.
…..Birželio 8 d. vyko stovyklos atidarymas Pauolės miške, kur stovyklautojus neįprastai pasveikino ir įspūdingų akimirkų palinkėjo projekto vadovė Rasa Jarumbauskienė. Vėliau vyko susitikimas su miškininku Raimundu Ereminu, kuris vedė užsiėmimą ,,Pasimatuok eigulio kepurę“, kurio metu mokiniai išbandė save nepaprastoje kelionėje po laukinę gamtą: vaikščiojo klaidžiais miško takais, iš lapų atpažino medžių pavadinimus, klausėsi paukščių čiulbėjimo, ieškojo žvėrių pėdsakų, sužinojo, ką veikia miškininkas, žaidė įvairius žaidimus bei diskutavo tema: ,,Kokius gerus darbus gamtai galima padaryti?“ Grįžę stovyklautojai pasinėrė į spektaklio, kuriame dominavo šešėlių sukurtos meninės formos, veikėjai ir aplinkos motyvai, kūrimą.
…..Birželio 9 – 10 d. atskiromis grupėmis stovyklautojai lankėsi Neries regioniniame parke ir keliavo Dūkštų ąžuolyno takais. Keliaudami miško takais, mokiniai rado šikšnosparnių, didžiosios miegapelės, didžiojo margojo genio namus. Mokiniai pamatė, kokia graži yra Neris ir kokia nuostabi kraštovaizdžio panorama atsiveria, keliaujant jos pakrante. Mokiniai taip pat turėjo galimybę pamatyti plačiausią Neries vietą tarp Vilniaus ir Kernavės ir labai gražią sraunumą upės vagoje – Purvės rėvą. Aplankėme vienintelius Lietuvoje atkurtus pilkapius, kuriuose mūsų protėviai buvo laidojami prieš 1500 metų, užkopėme į beveik 80 metrų aukščio Velniakampio skardį, mokėmės pažinti gamtą, šiame miške gyvenančius gyvūnus, augančius augalus, upėje plaukančius ir virš galvų lizdus sukančius paukščius. O vykusiose kūrybinėse dirbtuvėlėse mokiniai ne tik sužnojo, bet ir praktiškai išbandė senas tradicijas menantį keramikos amatą.
…..Birželio 11 – 12 dienomis stovyklautojai lankėsi Anykščių Arklio muziejuje. Autentiškoje XX a. pradžią menančioje troboje klausėsi pasakojimo apie duonos ,,kelią“ nuo rugio iki riekės. Patys formavo duonos kepaliukus. Kol kepė duonelė, aplankė audėjos, kalvio ir keramikos dirbtuves. O lauko klasėje, pasitelkę gamtos ir technologinių mokslo priemones, rinko ir tyrinėjo gyvosios gamtos objektus.
…..Gražia tradicija yra tapusi stovyklos uždarymo šventė. Už aktyvų dalyvavimą įvairiose edukacinėse ir pažintinėse veiklose visiems stovyklautojams buvo įteiktos atminimo dovanėlės.
…..Padėkoję stovykloje dirbusioms mokytojoms, palinkėję geros vasaros draugams, mažieji gimnazistai išsiskirstė atostogauti.
…..