Išvyka į Trakus

…..Gaivią birželio 17 dieną priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai vyko į Trakų ,,Senąją kibininę“. Čia ugdytiniai dalyvavo edukacinėje pamokėlėje ,,Kibinų kelias“. Vaikus pasitikusi virtuvės meistrė trumpai papasakojo apie Trakus. Mažieji sužinojo, kad Trakai – senoji Lietuvos sostinė. Ji yra apsupta daugybės ežerų ir garsėja savo didinga pilimi, kuri pastatyta saloje, apie kunigaikštį Vytautą, karaimus ir kibinus. Po istorijos pamokėlės, ,,pasipuošę“  kulinarų apranga ir gavę visas reikalingas priemones kibinų gamybai, vaikai kibo į darbą: atidžiai stebėjo ir klausėsi virtuvės meistrės pamokymų, kočiojo tešlą, dėjo mėsos įdarą ir kruopščiai mažais piršteliais suko, formavo savo kibinus. Kol kibinai kepė, priešmokyklinukai spėjo sudalyvauti mini viktorinoje, gauti pažymėjimus, kuriais patvirtinama, kad nuo šiol vaikai gali vadintis kibinų gaminimo meistrais, paragauti ,,Senosios kibininės“ virtuvės meistrų pagamintų kibinų, sultinio ir firminio kmynų gėrimo.
…..Sulaukę pagyrų už dėmesingumą, mandagumą, pasiėmę savo iškeptus kibinus, vaikai patraukė pilies link, kur grožėjosi Galvės ežero vilnimis ir didingais salos pilies mūrais.
…..Į gimnaziją vaikai grįžo sužinoję daug naujo ir kupini malonių įspūdžių.
Priešmokyklinio ugdymo grupės  vyresnioji mokytoja Stanislava Cijunaitienė