IŠVYKA Į TEATRĄ

…..Spalio 1 dieną Paberžės ,,Verdenės“ gimnazijos 2G – 4G klasių mokiniai lankėsi Vilniaus Kameriniame teatre, kur žiūrėjo spektaklį ,,Vertėjas“.
…..Pagrindinis „Vertėjo“ herojus Julius – aktorius Ridas Jasiulionis – tikėjo Lietuva, kartu su ja išgyveno sąjūdžio euforiją, padėjo jai susikalbėti su anglakalbiu pasauliu. Po dvidešimties metų jis ir toliau tą daro. Gyvendamas Buenos Airėse, kiekvieną rytą sulaukia skambučių iš Jungtinės Karalystės valstybės institucijų, kad padėtų susikalbėti su į bėdą pakliuvusiais tautiečiais. Dabar Juliaus Lietuva — gatvėje atsidūrusi pensininkė, socialinės rūpybos sistemą išnaudojantis bedarbis, į prostituciją parduota mergina ir skambutis, netikėtai sujaukęs jo patogų, teisingą, kiek aptingusį gyvenimą.
…..Vilniaus Kamerinio teatro spektaklis „Vertėjas“ ne tik aštrios emigracijos, netradicinės poros santykių temos. Svarbiausia ir įdomiausia čia yra pagrindinio veikėjo susitikimas su vaikystės prisiminimais.
…..Spektaklį žiūrėjusių mokinių ir mokytojų nuomone, „Vertėjas“ gali daugeliui iš mūsų padėti Lietuvą pamilti iš naujo.
…..Lietuvių kalbos mokytojos Lina Mikutytė, Violeta Kaziūnienė, Marijana Prusakaitė – Semionova