Smalsių vaikų mieste

…..Balandžio 8 d. Paberžės „Verdenės“ gimnazijos trečiokai vyko į Kauną. Jie lankėsi vieninteliame Baltijos šalyse edukaciniame pramogų centre „CURIOCITY – miestas smalsiems vaikams“.  Šio pramogų centro edukacinės veiklos – tai 12 pažinimo erdvių, kuriose integruotos žaidybinės, edukacinės veiklos bei aktyvios pramogos, sudarytos sąlygos vaikams imituoti realaus gyvenimo situacijas, susipažinti su pasauliu, gamtos reiškiniais, įvairiomis profesinėmis veiklomis bei mokslo sritimis. Visos naudingos teorinės žinios – tik esminiai, įdomūs faktai – glaustai pateiktos ant sienų. Teorija susieta su veikla, kurią trečiokai galėjo atlikti čia pat. Mokiniai ėjo nuo vieno veiklos centro prie kito, viską spaudė, lietė, čiupinėjo, tyrinėjo, stebėjosi ir labai džiaugėsi. Apžiūrėję ir išanalizavę, bėgdavo toliau, po kurio laiko grįždavo ten, kur jau buvo, ir vėl ratu… Atrodo, eini, skaitai, bandai, žaidi, o pramogos vis nesibaigia.
…..Vaikai galėjo pasijusti įvairių profesijų atstovais – gydytojais, statybininkais, gaisrininkais, ūkininkais, virėjais, detektyvais, artistais… Trečiokai, bendraudami tarpusavyje, viską praktiškai išbandė bei išsiaiškino, kas ir kaip veikia.
…..Pabuvoję aplinkoje, kuri lavina vaizduotę, skatina kūrybiškumą, daug sužinoję ir realiai išbandę pasirinktas profesijas, mokiniai dar ilgai dalinsis patirtais įspūdžiais.
 Pradinių klasių mokytoja  Edita Voiničienė