Rudenėlio paslapčių skrynelė

…..Rugsėjo 6-10 dienomis Vilniaus r. Paberžės ,,Verdenės“ gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai dalyvavo tradicinėje tyrinėjimų ir atradimų savaitėje ,,Rudenėlio paslapčių skrynelė“. Šiais metais rudenėlio skrynelėje slėpėsi spalvingi gražuoliai obuoliai.
…..Visą savaitę vaikai drauge su savo mokytojomis dalyvavo įvairiausiose veiklose, kurių metu  stengėsi sužinoti kuo daugiau rudenėlio paslapčių, kurios pasislėpė obuoliukuose. Vaikai obuolius skaičiavo, matavo,  išbandė ,,obuolmetrą“ (matavo savo ir draugų ūgį), dėliojo iš obuoliukų įvairias figūras, kūrė erdvines kompozicijas, dalyvavo degustacijose, mokėsi pasigaminti svarainių gaivą, ragavo obuolių sultis ir obuolienę.
…..Vyresnieji ugdytiniai dalyvavo mini akcijoje ,,Stebuklingas obuolys“, kurios metu vaišino gimnazijos darbuotojus obuoliais, ,,užburtais“ stebuklingais linkėjimų žodeliais.
…..Taip pat ugdytiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse, kurių metu atsiskleidė vaikų meniniai gebėjimai ir kruopštumas, mažieji  sukūrė daug įdomių darbelių, kuriuose puikavosi gražuoliai obuoliai.
…..Savo smalsumą mažieji obuoliautojai  patenkino, tyrinėdami obuolių skilteles ir sėklas, eksperimentuodami, žaisdami talpos žaidimus, plukdydami obuolius.
…..Tyrinėjimų savaitė baigėsi rudenine pramoga ,,Obuolių žygiu“, kuris vyko gimnazijos kieme ir stadione. Mažieji žygeiviai  smagiai rungtyniavo estafetėse, demonstruodami  vikrumą, greitumą, judesių tikslumą. Po to  vaikai ,,atrado“ Obuolių jūrą, kurioje plukdė obuolinius laivelius. Galiausiai žygio dalyviai turėjo įveikti painų obuolių labirintą, kuris vaikus nuvedė į rudeninės iškylos aikštelę.  Aikštelėje mažųjų laukė vaišės – obuolių sultys, džiovinti obuoliukai, obuolių pyragai.
…..Tyrinėjimų savaitė baigėsi, o mažieji obuolių ekspertai užvėrė paslapčių skrynelę iki kito rudenėlio.
Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojos